Száztíz különféle technikájú − olaj, tempera, akril, gouache és akvarell − képre licitálhatott a közönség a Belvedere Szalon március 10-i festmény-kamaraaukcióján. A tételek kétharmada kelt el, a megvásárolt alkotások több mint felét kikiáltási áron ütötték le.
Kukán Géza Fekvő aktja 95 ezer forinton indult, végül 260 ezer forinton ért célba. Neogrády László Tavasz a Dunán című olajfestménye 120 ezer forintról 220 ezerig emelkedett, ugyanilyen pályát járt be Pleidell János Érkezése, amely az öt éve elhunyt művész hagyatékából származik. Rudnay Gyula olaj csendéletének árát a 75 ezer forintos kikiáltásról 140 ezer forintra tornászták fel. A kezdő összegek alacsonyak voltak, így néhány mű könnyedén megtriplázta induló árát. A többes vételi megbízás nyomán a katalógusbeli 30 ezer forint helyett 36 ezerről kezdett Molnár C. Pál Félszigete (képünkön), az olajfestmény végül 130 ezer forintért kelt el. Poll Hugó 30 ezerre taksált Főkötős asszony című pasztelljéért 95 ezer forintot fizettek. Bánsági Vince olajfestménye, a Téli hadjárat 30 ezer forintról 80 ezer forintig jutott.
A 95 ezer forintos alapáron vitték el Klie Zoltán Szögek című olajfestményét, Tornai Gyula szudáni férfit ábrázoló arcképét − amely a BÁV korábbi aukcióján szerepelt − 80 ezres kikiáltási árán vásárolták meg.

Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve