Száztíz különféle technikájú − olaj, tempera, akril, gouache és akvarell − képre licitálhatott a közönség a Belvedere Szalon március 10-i festmény-kamaraaukcióján. A tételek kétharmada kelt el, a megvásárolt alkotások több mint felét kikiáltási áron ütötték le.

Kukán Géza Fekvő aktja 95 ezer forinton indult, végül 260 ezer forinton ért célba. Neogrády László Tavasz a Dunán című olajfestménye 120 ezer forintról 220 ezerig emelkedett, ugyanilyen pályát járt be Pleidell János Érkezése, amely az öt éve elhunyt művész hagyatékából származik. Rudnay Gyula olaj csendéletének árát a 75 ezer forintos kikiáltásról 140 ezer forintra tornászták fel.  A kezdő összegek alacsonyak voltak, így néhány mű könnyedén megtriplázta induló árát. A többes vételi megbízás nyomán a katalógusbeli 30 ezer forint helyett 36 ezerről kezdett Molnár C. Pál Félszigete (képünkön), az olajfestmény végül 130 ezer forintért kelt el. Poll Hugó 30 ezerre taksált Főkötős asszony című pasztelljéért 95 ezer forintot fizettek. Bánsági Vince olajfestménye, a Téli hadjárat 30 ezer forintról 80 ezer forintig jutott.

A 95 ezer forintos alapáron vitték el Klie Zoltán Szögek című olajfestményét, Tornai Gyula szudáni férfit ábrázoló arcképét − amely a BÁV korábbi aukcióján szerepelt − 80 ezres kikiáltási árán vásárolták meg.