Válogatott grafikákból rendez aukciót április 28-án a Belvedere Galéria, a 135 tétel mindegyike kedvező áron szerezhető meg. A legdrágább lap induló ára 90 ezer forint − legalább ennyit kell adni Szinyei Merse Pál jelzett ceruzarajzáért, a Jernyei bokorért. Árban ezt a Tükör előtt című Ék Sándor-rajz követi 75 ezer forinttal, egy másik Ék-rajz, egy egész alakos katonaportré 50 ezerért szerezhető meg.
Schönberger Armand művei ritkán kerülnek aukcióra, most kilenc grafikáját kínálják 30 és 60 ezer forint között, a művész hagyatékából − van köztük portré és alakos kompozíció, illetve a nagyvárosi élet színtereit avantgárd stílusban megörökítő szén-, tus- vagy ceruzarajz is.
Jó vétel lehet (48 és 60 ezer forint között) négy grafika Czóbel Bélától: egy ceruza női akt, a Báró Hatvany fest című szénrajz és két női portré akvarellben. A Mezei Gábor gyűjteményéből származó Verőfény című Scheiber-pasztellért 48 ezer forintról indul a licit. 60 ezer forint egy jellegzetes Vaszary János-kompozíció, a lap a művész 1916. november−decemberi erdélyi rajzmappájából való. Mindezeken felül lehet válogatni Kádár Béla, Aba Novák Vilmos, Berény Róbert, Egry József, Medgyessy Ferenc, Gyarmathy Tihamér és más neves művészek munkáiból is.