Az osztrák részleg fénypontja egy magángyűjtemény 30 darabja, a harmincas és negyvenes évekből származó kerámiákkal. A felső-ausztriai Gmunden − ma közkedvelt üdülőhely − a XVII. század óta híres fazekasközpont, a XIX. században itt létesített alkotóműhelyt Franz és Emilie Schleiss, akik művészi színvonalon fejlesztették tovább a népi-polgári kerámia tradícióit. Innen került ki az európai hírű Michael Powolny 1926/27-es tervei alapján egy hátratekintő csikó és egy leszegett fejű bika (egyenként 800−1000 eurós becsértéken), egy 1935 körüli félméteres kakadu (2200−3 ezer euró) meg egy arasznyi fehér galamb (600-700 euró). Ezekkel nagyjából egykorú a Franz von Zülow tervei szerint készült dísztányér (600-700 euró) vagy egy lovakkal dekorált váza (1600-2 ezer euró). Az 1945 után tervezett félméteres, kecskegidákkal díszített kaspó már jóval magasabban, 3-4 ezer eurón kezd.

A hazai vonatkozású kínálat árai nagyjából hasonlóak.1900 körül készült egy közel méteres magasságú varróláda, oldalán faragott virágdíszekkel; a bőrfedelű, textillel bélelt ládát 1300 eurós becsértéken indítják. Azonos, 1200-1500 eurós ársávban szerepel négy tétel: Weiss-Herczeg Klára a bécsi Goldscheider-gyárnak tervezte festett porcelán napernyős párizsi dámáját (1935) és bécsi divathölgyét (1938), ezekkel egykorú egy budapesti fémjelű ovális ezüst kínáló, illetve egy Zsolnay fajansz nőalak, "ökörvér" mázzal leöntve. Egy eozin mázú Zsolnay díszedényt, bronz árnyalatú bagoly fogantyúkkal, már 800-1200 között euró meg lehet pályázni.
Wagner István