A bécsi Dorotheum március 13-i árverésén XIX. századi olajképeket és akvarelleket visznek kalapács alá 285 tételben, köztük most is tucatnyi magyar szerző vagy téma akad. A legdrágább ifj. Markó Károlytól Firenze távlati látképe 1871-ből, ez 16−20 ezer eurós becsléssel indul. "C. Marko" jelzést visel egy jellegzetes hegyi táj vándorokkal, de az 5−7 ezer eurós kép a katalógusban csak "XIX. századi művész" kitétellel szerepel, minden további magyarázat nélkül. A Magyar Nemzeti Galériában őrzött eredeti másolata Brocky Károly Cupido és Psyche című mitológiai jelenete (2−3 ezer euró). A szokásos zsánerképek közül Kern Ármin követőjétől való A borkedvelő (2500−3 ezer euró), Gergely Imrétől a Macskajáték című életkép (2400−3 ezer euró). Utóbbi művésztől egy velencei részlet 1800−2400 eurós becsértéktől pályázható meg, ugyanennyire taksálták Cserna Károly Tevekaraván pihenőjét, Peske Géza A kis kertész című portréját vagy Neogrády László téli fenyvesét is.

Legolvasottabb
Éjszakánként 25 eurós sarcot vetnének ki a magyarok egyik kedvelt úticéljára
Így állna bosszút Lázár Jánoson a MÁV miatt az értelmiség
Búcsúznak a kallerek a MÁV-nál
Kőkemény kritikát kapott Magyar Péter, nem maradt adós a válasszal
Varga Mihály szerint hagyjuk a megát és gigát, az egymilliárd eurós kína hitel apró
Pikó András: emberkísérlet a Palotanegyed bontása
Ausztriában fillérekbe kerül az, ami nálunk luxus csemege
Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van
Az állampapír-megtakarításokat is érintheti Nagy Mártonék bűvös terve